USUWANIE TATUAŻU - Lasery medyczne do usuwania tatuaży i zmian na skórze

TATUAŻ:

Tatuaż jest to forma modyfikacji, zdobienia ciała. Polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej aby zabarwić pigment skóry. Dekoracyjne tatuaże mają historie sięgającą do czasów starożytnych. Często przedstawiają pewne fakty z życia, ważne wydarzenia, informacją o przynależności do pewnej społeczności. Z powodu ich szerokiego zastosowania, istnieje rosnący trend do usuwania niepożądanych tatuaży. Usuniecie tatuażu polega na rozbiciu barwnika, który zalega w przestrzeniach skóry. Rozbity barwnik pochłaniany jest poprzez makrofagi skutkiem czego z zabiegu na zabieg tatuaż będzie stawał się coraz jaśniejszy.

JAK USUNĄĆ TATUAŻ?

Aby usunąć tatuaż należy dostać się do barwnika, który znajduje się w skórze. Metodą najbardziej skuteczną dotychczas jest metoda laserowa. Gdyż każdy kolor tatuażu rozbijany jest inną długością światła. Wiązka światła z lasera pochłaniana jest przez cząstki atramentu, dzieli je na fragmenty, a następnie są wchłaniane przez system immunologiczny naszego organizmu. Dużym plusem zabiegów laserowych jest również złuszczanie naskórka, pojawia się również kontrolowany stan zapalny dzięki czemu uruchamia się system obronny naszego organizmu i następuje eliminacja barwnika. Proces usuwania tatuaży trwa zwykle kilka tygodni. Im większy gabaryt tatuaży tym więcej czeka nas sesji aby się go pozbyć.

ILE NALEŻY WYKONAĆ ZABIEGÓW ABY POZBYĆ SIĘ TATUAŻU?

O ilości zabiegów decyduje rodzaj barwnika jaki był podany w skórę oraz głębokość  wykonanego tatuażu jak również na jakiej części ciała jest umiejscowiony. Leczenie powinno być przeprowadzone w odstępie 4-8 tygodni w celu umożliwienia organizmowi usunięcia maksymalnej ilości pigmentu tatuażu. Duże znaczenie ma również jak szybko goją się u konkretnego pacjenta rany i otarcia. Po zabiegu mogą wystąpić: lokalne zaczerwienienia, zmiana faktury skóry lub odbarwienie.

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

SPECTRA, SPECTRA XT  PICOPLUS

Posted in .