Lasery do zabiegów depilacji - Sprzedaż laserów medycznych

CO TO JEST DEPILACJA?

Depilacja laserowa znana pod pojęciem epilacji polega na trwałym usunięciu cebulki włosa wraz z jej  korzeniem. Odpowiednio dobrana wiązka laserowa wnika w cebulkę i ją upośledza, a na koniec niszczy co powoduje zanik wzrostu włosów.  Przy właściwie dobranych parametrach jest to zabieg mało inwazyjny i nie powoduje uszkodzeń skóry.

OPCJE LECZENIA:

Istnieje kilka możliwości pozbycia się niechcianego owłosienia w większości te metody nie są trwałe. Aby permanentnie pozbyć się owłosienia niezbędne jest bezpośrednie zastosowanie energii na mieszek włosowy. Ważnym elementem epilacji jest aby przestrzegać terminów kolejnych zabiegów, zaleconych przez specjalistę.

JAK TO DZIAŁA ?

Usunięcie lub trwałe zmniejszenie zbędnego owłosienia za pomocą światła laserowego działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Po dobraniu właściwej gęstości energii, na włosy w obszarze zabiegowym, melanina we włosie absorbuje światło, które przekształca się w energię cieplną. Nagromadzenie energii cieplnej powoduje zniszczenie mieszków włosowych, jak również związanych z nimi komórkami macierzystymi. Należy liczyć się z tym, że zabieg nie będzie jednorazowy tylko aby wyeliminować zbędne owłosienie musimy wykonać serię zabiegów, w zależności od partii na jakiej wykonywana jest epilacja jak również zależy to od grubości i koloru włosa. Aby skutecznie usunąć owłosienie laserem, należy ostrożnie dobierać energię tak, aby uszkodzić sam włos, a nie otaczającą go tkankę. Należy pamiętać, że epilacja skóry powyżej fototypu II musi być wykonywana dużo ostrożniej. Trudność w przypadku pacjentów z ciemniejszą karnacją polega na tym, iż stężenie melaniny w skórze jest dużo wyższe, toteż istnieje możliwość, oparzenia skóry jeśli użyjemy za dużych parametrów.
Usuwanie owłosienia aparatem ADVANTAGE z systemem chłodzenia:

Krok 1 : Przyciśnięta chłodzona końcówka chroni naskórek. Nacisk na skórę powoduje lepsze dotarcie diody laserowej do cebulek włosowych oraz odsunięcie pobliskich naczyń krwionośnych.
Krok 2 : System dostarcza impuls 805 nm o wysokiej mocy diody lasera, natomiast nacisk chłodzonej końcówki chroni naskórek przed oparzeniem.
Krok 3 : Melanina włosa pochłania energię lasera i przekształca ją w wysoką temperaturę, która „spala” komórki macierzyste w brodawce włosa.
Krok 4 : Uszkodzone w ten sposób mieszki włosowe nie odżywiają włosa, skutkiem czego włosy obumierają i wypadają.

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

LASER CLARITY  LASER ADVANTAGE  IPL SOLARI  SAPPHIRE

Posted in .