GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

Lasery do zabiegów: GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA :

Najszybciej rozwijająca się gałąź w medycynie estetycznej, która polega na poprawie wyglądu jak również funkcji narządów płciowych kobiety. Problemy ginekologiczne dotykają bardzo dużą grupę kobiet w różnym wieku i wynikają z wielu przyczyn. Głośno mówi się o sprawach intymnych zarówno w prasie jak i w telewizji dzięki temu temat ten przestaje być „tematem tabu”. Zabiegi z tego zakresu prowadzą do poprawy poczucia własnej samooceny i komfortu psychicznego leczonych kobiet - ma to również znaczenie dla poprawy wizerunku kobiety w oczach jej partnera. Zabieg pomaga usunąć psychiczną barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że kobieta nabiera pewności siebie, dzięki czemu czerpie większą satysfakcję z życia seksualnego.

PLUSY Z ZABIEGU GINEKOLOGICZNEGO:

 • dostępność zabiegów jest coraz większa
 • wykonywane są bez znieczulenia bądź w znieczuleniu miejscowym
 • nie trwają długo i nie trzeba specjalnego przygotowania
 • pacjentka szybko dochodzi do siebie

WSKAZANIA DO ZABIEGÓW GINEKOLOGICZNYCH

Duży procent kobiet ma problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, który pojawił się np. po ciąży lub podczas menopauzy. Jest to proces niezależny od naszej woli gdyż w jamie brzusznej dochodzi do podniesienia ciśnienia podczas np. wysiłku fizycznego lub śmiania się. Bezpośrednią przyczyną wysiłkowego nie trzymania moczu jest osłabienie zwieracza cewki moczowej, jest to mięsień, który podczas skurczu zaciska cewkę uniemożliwiając wypływ moczu z pęcherza.
Zabiegi ginekologii estetycznej szczególnie są dedykowane kobietom, które nie w pełni są usatysfakcjonowane wyglądem swoich narządów płciowych lub odczuwają dyskomfort podczas pożycia seksualnego. Najczęściej te dolegliwości są związane z wadą budowy pochwy czy warg sromowych. Nie ma to nic wspólnego z zachcianką na operacje plastyczne. Taka deformacja powoduje duży ból podczas normalnego funkcjonowania czy uprawiania sportu.
Kolejną grupą pacjentek ginekologii estetycznej są kobiety po porodach, które mają liczne kłopoty z zespołem luźnej pochwy, deformacjach po porodowych. Chciały by one odświeżenia okolic intymnych i pozbyć się blizn krocza. Na te wszystkie wymienione wyżej przypadłości idealnie działa terapia laserowa.

Przy pomocy lasera ACTION II wykonujemy :

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

LASER ACTION II

FOTOTERIAPIA

FOTOTERIAPIA

CO TO JEST TERAPIA ŚWIATŁEM ?

Leczenie światłem w medycynie znane jest od lat. Jest to naturalna, nieinwazyjna metoda polegająca na dostarczeniu energii komórkom. Światło emitowane przez diody dociera do skóry właściwej przechodząc przez naskórek. Pobudza w ten sposób mitochondria do produkcji ATP. Rezultatem zwiększenia pokładów energetycznych organizmu jest szybsza regeneracja jak również efektywniejsze powstawanie nowych komórek. W skórze właściwej pobudzone fibroblasty zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastylowych.

JAKIE KORZYŚCI Z FOTOTERAPII LED ?

 • przyspiesza gojenie się ran
 • odmłodzenie skóry
 • poprawa kolorytu i tekstury skóry
 • przeciwdziała tworzeniu się cellulitu
 • polepsza wchłanianie substancji czynnych
 • leczy stany zapalne
 • leczy trądzik pospolity
 • działa bakteriobójczo
 • stymuluje wzrost włosów
 • łagodzi ból
 • obniża tonus mięśniowy
 • wspomaga wchłanianie siniaków i obrzęków limfatycznych

ZMIANY NACZYNIOWE

ZMIANY NACZYNIOWE

PROBLEMATYKA :

Wiele osób boryka się z problemami ze strony układu krążenia, które mogą objawiać się powiększonymi naczyniami krwionośnymi na całym ciele. Wyróżniamy kilka zmian naczyniowych, które możemy usunąć za pomocą lasera.

TELEANGIEKTAZJE:

(pajączki) przypadłość ta tyczy się każdego naczynia czy tętnicy leżącej bezpośrednio pod skóra przez którą prześwituje. Jest to defekt nabyty wywołany przez urazy czy choroby takie jak: trądzik różowaty, tocznia rumieniowatego.

ZMIANY NACZYNIOWE PŁASKIE:

występują najczęściej w okolicy twarzy i szyi, względu na głębokość powstawania. przybierają różny kolor i kształt.

ZMIANY NACZYNIOWE JAMISTE:

powstaje w obrębie twarzy i skóry owłosionej głowy oraz przy błonach śluzowych, występują nawet w narządach wewnętrznych np. w wątrobie.

ZMIANY NACZYNIOWE GWIEŹDZISTE:

w większości występują u kobiet i dzieci, lokalizowane są na twarzy i tułowiu.

JAK USUWAĆ ZMIANY NACZYNIOWE?

Leczenie zmian naczyniowych polega na selektywnej fototermolizie. Światło lasera jest silnie absorbowane w hemoglobinie powodując sparzenie naczynia krwionośnego, a otaczające zmianę tkanka „zdrowa” pozostają nie naruszona. Zalecane jest wykonanie kilku zabiegów w odpowiednim przedziale czasowym. Naczynia są bardzo kruche i należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Lekarze uzyskują zadowalające efekty kiedy dostosują odpowiednie parametry tzn. gęstość energii, szerokość impulsu i częstotliwość do konkretnego przypadku.

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

IPL SOLARI  LASER CLARITY  LASER ADVANTAGE

MODELOWANIE TWARZY

MODELOWANIE TWARZY

MODELOWANIE RYSÓW TWARZY:

Z upływem czasu nasza skóra ulega zmianie. Owal twarzy nie jest już taki pełny, pojawiają się pierwsze linie i zmarszczki, włókna kolagenowe zaczynają się rozciągać. Tracimy jędrność i gęstość skóry przez zanikającą podściółkę tłuszczową. Ubytki w tkance łącznej oraz kostnej powodują zmianę (zapadnięcie się) okolicy skroniowej oraz policzków.

JAK TO DZIAŁA?

Liposukcja laserowa polega, na wprowadzeniu cieniutkiej kaniuli wraz ze światłowodem pod skórę w miejscu docelowym, poprzez niewielkie nacięcie skóry. Dawka energii niszczy tłuszcz znajdujący się w głębszej warstwie skóry. Energia emitowana ze światłowodu na końcu kaniuli powoduje zakłócenia termiczne i fotoakustyczne komórek tłuszczowych. W przypadku Liposukcji laserowej skuteczność leczenia jest ściśle związana z długością fali i właściwym dostarczaniem energii do komórek tłuszczowych. Odpowiednia długość fali jest wchłaniana zarówno przez wodę jak i tłuszcze, które są głównymi składnikami komórek tłuszczowych (adipocytów).

PRZED I PO ZABIEGU:

PRZED

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

ACCUSCULPT II  RF INFINI

MODELOWANIE SYLWETKI

MODELOWANIE SYLWETKI

KSZTAŁT CIAŁA

Wśród najczęściej poszukiwanych zabiegów estetycznych pod nazwą modelowania sylwetki, rzeźbienia ciała jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej w postaci depozytów tłuszczowych bądź cellulitu. Najczęściej wybierane są sposoby nieinwazyjne bądź chirurgiczne.

OPCJE LECZENIA:

Standardem w chirurgii jest liposukcja, zabieg chirurgiczny niestety wiąże sie z możliwymi powikłaniami, na co większość pacjentów się nie godzi i wybierają mniej inwazyjne metody. W przypadku liposukcji laserowej możliwe powikłania zostały zmniejszone do minimum dzięki czemu pacjenci szybciej wracają do zdrowia by cieszyć się smukłą sylwetką. Istnieją również metody kompletnie nieinwazyjne, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w okresie przedwakacyjnym. Pacjent po zabiegu może powrócić do swoich codziennych zajęć bez obawy o swoje zdrowie.

JAK TO DZIAŁA?

Liposukcja-laserowa polega na wprowadzeniu cienkiej kaniuli do obszaru zabiegowego poprzez niewielkie nacięcie. Procedura zabiegu jest bardzo podobna do standardowej liposukcji różni się tym, iż nie ma w kaniuli próżni która odsysa uszkodzoną tkankę. Laser w urządzeniu ACCUSCULPT II jest niezwykle skuteczny w usuwaniu tkanki tłuszczowej ponieważ emituje nietypową długość fali 1444nm, która bardzo silnie jest pochłaniana przez komórki tłuszczowe, jednocześnie ujędrniając powierzchnię zabiegową.
Na zdjęciu przedstawiono skuteczność niszczenia komórek tłuszczowych dł. fali 1444 nm

Długość fali w laserach Nd:YAG 1064 nm

Długość fali w laserze ACCUSCULPT II 1444 nm

NIEINWAZYJNE USUWANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Aparat wykorzystuje interferencję i wzmacnianie nakładających się fal ultradźwiękowych na głębokości 1 - 4 cm pod skórą. Głowica zabiegowa wyposażona jest w dwa emitery ultradźwięków nachylone w stosunku do siebie pod kątem. Dwie skolimowane (równoległe) wiązki ultradźwięków wnikają w tkankę tłuszczową i wzmacniają w jej obszarze. Ponadto aktywnym obszarem zabiegowym nie jest małe ognisko (jak w innych aparatach ultradźwiękowych) a szeroka strefa przecinania wiązek.

APARAT W DWÓCH WERSJACH

Med2Contour medical – głowica zabiegowa z podciśnieniem
Med2Contour DUAL – głowica zabiegowa bez podciśnienia, odpowiednik vaser shape w USA
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, pacjent czuje przyjemne ciepło i często zasypia w trakcie. Objawem zewnętrznym jest zaczerwienienie i przejściowy wzrost temperatury powierzchni skóry do 42 – 44o C.

CELLULIT

Szczupli ludzie także borykają się z uporczywa tkanką tłuszczową. Urządzenie zostało stworzone również do usuwania cellulitu, który dotyka nawet Panów! Nierówności tkanki tłuszczowej można teraz zlikwidować. Poprzez ustawienie specjalnych parametrów, kawitacja będzie upłynniać tkankę tłuszczową bardzo płytko dzięki czemu zaobserwujemy gładkość struktury, a przy okazji uwolnione ciepło będzie wpływać korzystnie na napięcie skóry.

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

MEDCONTOUR medical  ACCUSCULPT II

DEPILACJA

Lasery do zabiegów depilacji - Sprzedaż laserów medycznych

CO TO JEST DEPILACJA?

Depilacja laserowa znana pod pojęciem epilacji polega na trwałym usunięciu cebulki włosa wraz z jej  korzeniem. Odpowiednio dobrana wiązka laserowa wnika w cebulkę i ją upośledza, a na koniec niszczy co powoduje zanik wzrostu włosów.  Przy właściwie dobranych parametrach jest to zabieg mało inwazyjny i nie powoduje uszkodzeń skóry.

OPCJE LECZENIA:

Istnieje kilka możliwości pozbycia się niechcianego owłosienia w większości te metody nie są trwałe. Aby permanentnie pozbyć się owłosienia niezbędne jest bezpośrednie zastosowanie energii na mieszek włosowy. Ważnym elementem epilacji jest aby przestrzegać terminów kolejnych zabiegów, zaleconych przez specjalistę.

JAK TO DZIAŁA ?

Usunięcie lub trwałe zmniejszenie zbędnego owłosienia za pomocą światła laserowego działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Po dobraniu właściwej gęstości energii, na włosy w obszarze zabiegowym, melanina we włosie absorbuje światło, które przekształca się w energię cieplną. Nagromadzenie energii cieplnej powoduje zniszczenie mieszków włosowych, jak również związanych z nimi komórkami macierzystymi. Należy liczyć się z tym, że zabieg nie będzie jednorazowy tylko aby wyeliminować zbędne owłosienie musimy wykonać serię zabiegów, w zależności od partii na jakiej wykonywana jest epilacja jak również zależy to od grubości i koloru włosa. Aby skutecznie usunąć owłosienie laserem, należy ostrożnie dobierać energię tak, aby uszkodzić sam włos, a nie otaczającą go tkankę. Należy pamiętać, że epilacja skóry powyżej fototypu II musi być wykonywana dużo ostrożniej. Trudność w przypadku pacjentów z ciemniejszą karnacją polega na tym, iż stężenie melaniny w skórze jest dużo wyższe, toteż istnieje możliwość, oparzenia skóry jeśli użyjemy za dużych parametrów.
Usuwanie owłosienia aparatem ADVANTAGE z systemem chłodzenia:

Krok 1 : Przyciśnięta chłodzona końcówka chroni naskórek. Nacisk na skórę powoduje lepsze dotarcie diody laserowej do cebulek włosowych oraz odsunięcie pobliskich naczyń krwionośnych.
Krok 2 : System dostarcza impuls 805 nm o wysokiej mocy diody lasera, natomiast nacisk chłodzonej końcówki chroni naskórek przed oparzeniem.
Krok 3 : Melanina włosa pochłania energię lasera i przekształca ją w wysoką temperaturę, która „spala” komórki macierzyste w brodawce włosa.
Krok 4 : Uszkodzone w ten sposób mieszki włosowe nie odżywiają włosa, skutkiem czego włosy obumierają i wypadają.

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

LASER CLARITY  LASER ADVANTAGE  IPL SOLARI  SAPPHIRE

USUWANIE TATUAŻU

USUWANIE TATUAŻU - Lasery medyczne do usuwania tatuaży i zmian na skórze

TATUAŻ:

Tatuaż jest to forma modyfikacji, zdobienia ciała. Polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej aby zabarwić pigment skóry. Dekoracyjne tatuaże mają historie sięgającą do czasów starożytnych. Często przedstawiają pewne fakty z życia, ważne wydarzenia, informacją o przynależności do pewnej społeczności. Z powodu ich szerokiego zastosowania, istnieje rosnący trend do usuwania niepożądanych tatuaży. Usuniecie tatuażu polega na rozbiciu barwnika, który zalega w przestrzeniach skóry. Rozbity barwnik pochłaniany jest poprzez makrofagi skutkiem czego z zabiegu na zabieg tatuaż będzie stawał się coraz jaśniejszy.

JAK USUNĄĆ TATUAŻ?

Aby usunąć tatuaż należy dostać się do barwnika, który znajduje się w skórze. Metodą najbardziej skuteczną dotychczas jest metoda laserowa. Gdyż każdy kolor tatuażu rozbijany jest inną długością światła. Wiązka światła z lasera pochłaniana jest przez cząstki atramentu, dzieli je na fragmenty, a następnie są wchłaniane przez system immunologiczny naszego organizmu. Dużym plusem zabiegów laserowych jest również złuszczanie naskórka, pojawia się również kontrolowany stan zapalny dzięki czemu uruchamia się system obronny naszego organizmu i następuje eliminacja barwnika. Proces usuwania tatuaży trwa zwykle kilka tygodni. Im większy gabaryt tatuaży tym więcej czeka nas sesji aby się go pozbyć.

ILE NALEŻY WYKONAĆ ZABIEGÓW ABY POZBYĆ SIĘ TATUAŻU?

O ilości zabiegów decyduje rodzaj barwnika jaki był podany w skórę oraz głębokość  wykonanego tatuażu jak również na jakiej części ciała jest umiejscowiony. Leczenie powinno być przeprowadzone w odstępie 4-8 tygodni w celu umożliwienia organizmowi usunięcia maksymalnej ilości pigmentu tatuażu. Duże znaczenie ma również jak szybko goją się u konkretnego pacjenta rany i otarcia. Po zabiegu mogą wystąpić: lokalne zaczerwienienia, zmiana faktury skóry lub odbarwienie.

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

SPECTRA, SPECTRA XT  PICOPLUS

FOTOODMŁADZANIE

FOTOODMŁADZANIE

CZYM JEST FOOTOODMŁADZANIE:

Jest to zabieg o złożonym działaniu poprawia zewnętrzny wygląd skóry jak również leczy ją. Działamy na powierzchni naskórka nie przerywając jego ciągłości. Zabieg ten działa stymulująco na skórę, rozjaśnia, pozbawia  zalegającego martwego naskórka co powoduje lepszą przyswajalność kosmetyków pielęgnacyjnych jak również dłuższą trwałość makijażu. Dzięki zabiegowi fotoodmładzania niwelujemy płytkie zmarszczki i linie. Jest to nieinwazyjna i bezpieczna metoda aby zregenerować skórę i przywrócić jej blask.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • wiotkość skóry
 • słaba gęstość skóry
 • przebarwienia różnego pochodzenia
 • rozszerzone pory
 • nierówności na powierzchni skóry
 • zmarszczki

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

LASER MOSAIC  RF INFINI  LASER eCO2  LASER ACTION II  IPL SOLARI  SPECTRA, SPECTRA XT

ROZSTĘPY

ROZSTĘPY

KOGO DOTYCZĄ?

Problem powstawania rozstępów na skórze jest dość powszechny i dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Rozstępy są nieszkodliwe dla zdrowia ale mogą stwarzać problemy estetyczne. Rozstępy to zanik skóry w postaci linijnej o różnej długości i szerokości przypominające pręgi powstałe po cięciu rózgą. W początkowej fazie wyglądają jak blizny i są czerwonawe, następnie stają się białoperłowe. Rozstępy mają wyraźne granice, przebiegają równolegle lub zbieżnie i tworzą się stopniowo. Podobnie jak w przypadku blizny skóra w obrębie tworzącego się rozstępu nie ma ani włosów ani elementów wydzielniczych. Główne miejsca pojawienia się rozstępów to skóra bioder, piersi, ud, podbrzusza, pośladków, a nawet pach.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA ROZSTĘPÓW

Od dawien dawna uważano, że główną przyczyną wywołującą powstawanie rozstępów na skórze jest rozciąganie mechaniczne. Dziś już wiadomo, ze jest to przyczyna drugorzędna. Główną przyczyną tworzenia się rozstępów jest nadczynność kory nadnerczy. Najważniejszą rolę odgrywają glikokortykoidy. Zmniejszone zostaje wytwarzanie kolagenu i proteoglikanów, następuje zahamowanie syntezy kwasu hialuronowego. To w konsekwencji prowadzi do pęknięcia tkanki łącznej i pojawia się ubytek w postaci szpecącego rozstępu.
Wśród głównych przyczyn powodujących powstawanie rozstępów należy wymienić przede wszystkim:
 • ciąża
 • otyłość
 • silny stres
 • niedożywienie
 • zaburzenia hormonalne w okresie dojrzewania
 • długotrwałe, ogólne leczenie kortykoidami (również miejscowe)
 • zwiększenie przez dłuższy czas zawartości hormonów kory nadnerczy we krwi

PROCES TWORZENIA SIĘ ROZSTĘPÓW

Proces tworzenia się i dalszego rozwijania rozstępów przebiega dwustopniowo. Pierwsza faza to powstawanie charakteryzujących się nieznacznymi wyniosłościami czerwonych pręg. Druga faza to czas w którym powstałe pręgi stają się białe i lekko zagłębione. Rozstępy zazwyczaj tworzą się równolegle do linii napięcia skóry.

JAK POZBYĆ SIĘ ROZSTĘPÓW

Aby skutecznie pozbyć się rozstępów można podziałać wieloma metodami. Możemy próbować je zwalczyć peelingami chemicznymi o różnych stężeniach lub dermabrazją. Obie te metody złuszczania naskórka powodują stymulację do regeneracji, poprawiają koloryt skóry i ją ujędrniają. Kolejną metodą usuwania rozstępów jest mezoterapia, (kontrolowane mikro ukłucie) podskórnie igłowo wprowadzamy koktajle (kwas polimlekowy lub kwas hialuronowy), które powodują stymulację i wygładzenie skóry. Jednak najskuteczniejszą metodą walki z rozstępami jest metoda laserowa. Metoda laserowa jest skuteczna ze względu na to, że rozstępy to nic innego jak rozerwane włókna kolagenowe, a laser idealnie działa na włókna kolagenowe, wiązka lasera skupia się miejscowo na zmianie chorobowej. Poprzez precyzyjne określenie miejsca zabiegowego, wiązka laserowa penetruje do wybranych elementów tkanki podskórnej i skóry właściwej co powoduje, że nie narażamy całej skóry na jego działanie. Skóra po zabiegu laserowym goi się szybciej niż np. po mezoterapii igłowej. idealnym również rozwiązaniem jest zabieg z użyciem RF INFINI, które nakłuwa wierzchnią warstwę skóry i podgrzewa w sposób kontrolowany skórę właściwą stymulując fibroblasty do tworzenia kolagenu. Zabiegi z RF INFINI można wykonywać w okresie letnim!

Urządzenia do usuwania rozstępów:

LASER ACTION II  LASER MOSAIC  RF INFINI  LASER eCO2

MELASMA

MELASMA

CO TO JEST MELASMA?

Melanoderma znana jest również pod nazwą „ostuda”. Jest przebarwieniem występującym głównie u kobiet. Charakteryzuje się nieregularnym kształtem o brązowej barwie umiejscowione są na twarzy. Głównie występuje podczas terapii hormonalnych lub w czasie ciąży i podczas stosowania środków antykoncepcyjnych jak również przy zaburzeniach endokrynologicznych.

OPCJE LECZENIA:

Skuteczną metoda poradzenia sobie z przebarwieniami typu melasma jest podziałanie na skórę laserem typu Nd:YAG jest to urządzenie radzące sobie z leczeniem umiarkowanych jak i głębokich zaburzeń pigmentowych. Wiązka laserowa przedostająca się przez skórę rozbija na drobne cząstki plamę podskórną i w naturalny sposób, przez system odpornościowy jest wydalany z naszego organizmu. Pacjenci poddający się zabiegowi powinni zawsze używać protektorów słonecznych i nie należy tego zabiegu łączyć z innymi zabiegami np. złuszczającymi gdyż możemy uzyskać odwrotny efekt.

Laser z odpowiednią długością fali jest wstanie rozbić barwnik w skórze, następnie w procesie obronnym organizmu rozbity barwnik ulega wchłonięciu.
Dzięki uprzejmości Kevina Duplechain, MD, USA

PRZED I PO

PROPONOWANE URZĄDZENIA:

SPECTRA XT, SPECTRA  IPL SOLARI  PICOPLUS