USUWANIE TATUAŻU

USUWANIE TATUAŻU:

Tatuaż jest formą modyfikacji, zdobienia ciała. Polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej aby zabarwić pigment skóry. Dekoracyjne tatuaże mają historie sięgającą do czasów starożytnych. Często przedstawiają pewne fakty z życia, ważne wydarzenia, informacje o przynależności do danej społeczności.

JAK USUNĄĆ TATUAŻ?

Aby usunąć tatuaż należy dostać się do barwnika, który znajduje się w skórze. Dotychczas najbardziej skuteczną metodą jest metoda laserowa gdyż każdy kolor tatuażu rozbijany jest inną długością światła. Wiązka światła z lasera pochłania cząstki atramentu, dzieli je na fragmenty a te w następstwie są wchłaniane przez system immunologiczny naszego organizmu. Dużym plusem zabiegów laserowych jest także złuszczanie naskórka, pojawia się również stan zapalny, dzięki któremu uruchamia się system obronny naszego organizmu i następuje eliminacja barwnika. Proces ten trwa zwykle kilka tygodni. Im większy rozmiar tatuażu tym więcej czeka nas sesji aby się go pozbyć.

ILE NALEŻY WYKONAĆ ZABIEGÓW ABY POZBYĆ SIĘ TATUAŻU?

O ilości zabiegów decyduje rodzaj barwnika jaki był podany w skórę oraz głębokość wykonanego tatuażu, jak również na jakiej części ciała jest umiejscowiony. Leczenie powinno być przeprowadzone w odstępach 4-8tygodniowych w celu umożliwienia ciału usunięcia maksymalnej ilości pigmentu z tatuażu. Przy każdej sesji należy uzbroić się w cierpliwość gdyż usuwanie tatuażu jest czasochłonne. Duże znaczenie ma również jak szybko goją się u konkretnego pacjenta rany i otarcia. Po zabiegu mogą wystąpić: lokalne otarcia, zaczerwienienie, zmiana faktury skóry w miejscu zabiegowym lub odbarwienie.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

SPECTRA XT, SPECTRA  PICOPLUS

Posted in .