TRĄDZIK

CO TO JEST TRĄDZIK ?

Trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób dermatologicznych występujących szczególnie w okresie dojrzewania. Coraz częściej ta przypadłość dotyka także osoby po 30 roku życia. Tryb życia, stres oraz niewłaściwa dieta powodują zmiany skórne, których ciężko jest się pozbyć. Zmiany skórne występujące w trądziku to łojotok, zaskórniki otwarte i zamknięte, grudki i krostki, a także nacieki zapalne i cysty. Zmiany pojawiają się przede wszystkim na twarzy, niekiedy także na klatce piersiowej i plecach. Częstym następstwem ustępujących zmian są powstające w ich miejscach blizny, które znacznie obniżają komfort życia niektórych ludzi.

OPCJE LECZENIA:

Leczenie trądziku jest wymagające i czasochłonne. Stosuje się leki do stosowania miejscowego lub kuracje doustne, jak również metody mechaniczne lub chemiczne złuszczania martwego naskórka za pomocą: mikrodermabrazji lub peelingów chemicznych. Innymi metodami leczenia są: niski poziom światła (LLLT), intensywne światło pulsacyjne (IPL), terapia fotodynamiczna. Powodzenie leczenia  jest sprawą bardzo indywidualną, zmienia się w zależności od przypadku i pacjenta. Liczba zabiegów jest rzeczą indywidualną i wykonujemy ją do otrzymania  optymalnych rezultatów. Przy dobranej diagnozie i dobraniu dobrych zabiegów jest możliwość wyleczenia trądziku oraz pozbyciu się po nim wszelakich blizn.

JAK ŚWIATŁO LASERA DZIAŁA NA TRĄDZIK:

Zabiegowi laserowemu poddawany jest konkretny obszar  chorobowy. Wiązka lasera wnika w skórę, działa tym samym na gruczoły łojowe ograniczając wytwarzanie sebum. Likwiduje namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne. Światło ma właściwości odkażające, zmniejsza pory i przyśpiesza proces gojenia oraz mobilizuje własne możliwości organizmu do obrony i regeneracji.

ILE ZABIEGÓW TRZEBA WYKONAĆ?

Wszystko zależy od konkretnego przypadku. To lekarz decyduje o częstotliwości i długości działania leczenia. Należy ściśle przestrzegać wyznaczonych terminów aby kuracja przyniosła skutki.

CO TO JEST SPECTRAPEEL I CZYM SIĘ RÓŻNI OD ZWYKŁYCH ZABIEGÓW LASEROWYCH?

Jest to nowy rodzaj peelingu laserowego, który wykonujemy stosując Nd: YAG. Ta metoda laserowa nie odparowuje tkanki i tym samym nie powstają żadne długo gojące się rany. SpectraPeel jest bezinwazyjna i bezbolesna, w zabiegu tym brak również możliwości ryzyka powikłań i skutków ubocznych. Charakterystyczną cechą tego zabiegu jest położenie na twarzy pacjenta emulsji węglowej, która absorbuje wiązkę lasera. Jedno przejście laserowe oczyszcza, zwęża pory i poprawia koloryt naszej skóry.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA

LASER eCO2 SPECTRA XT, SPECTRA IPL SOLARI  RF INFINI LED SMARTLUX LED HEALITE II

Posted in .