PRZYSPIESZENIE GOJENIA RAN

PRZYSPIESZENIE GOJENIA RAN

CZYM JEST GOJENIE RAN LAMPAMI LED?

Niskoenergetyczne promieniowanie laserowe to terapeutyczne zastosowanie fal o różnych długościach, pochodzących z lamp LED, które wzmacniają naturalną zdolność komórek do samoodtwarzania, przyspieszając w ten sposób proces gojenia skóry i odbudowy tkanek. Może stanowić samodzielną terapię lub uzupełniać inne kuracje gojenia blizn. Energia świetlna sama w sobie jest bardzo łagodna, dlatego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanek.

JAK TO DZIAŁA?

Zabieg jest nieinwazyjny. Lampy umieszcza się tuż nad miejscem zabiegu. Energia światła dociera w głąb skóry i w zależności od wybranej długości fali, dochodzi  do warstw położonych na różnej głębokości. Energia oddziałuje na tkanki na poziomie poszczególnych komórek, przyspieszając gojenie, przynosząc ulgę w bólu, zmniejszając napięcie mięśni.

ILE TRWAJĄ SESJE TERAPEUTYCZNE?

Długość jednej sesji jest zależna od stanu i wielkości obszaru zabiegu,  średnio trwa ok. 17 min.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Nie, pacjenci odczuwają tylko łagodne ciepło.

URZĄDZENIA DO USUWANIA:

LED SMARTLUX   LED HEALITE II

WIDOCZNE ŻYŁY I PAJĄCZKI

WIDOCZNE ŻYŁY I PAJĄCZKI

WIDOCZNE ŻYŁY I PAJĄCZKI

Tendencje do powstawania naczynek czy teleangiektazji mamy zapisane w genach. Przypadłość ta dotyka częściej kobiety jednak co 5-ty mężczyzna również posiada ten problem. Teleangiektazje (pajączki) to drobne, czerwone lub niebieskie żyły, leżące tuż pod powierzchnią skóry. Z reguły mają długość kliku milimetrów i mogą pojawiać się na całym ciele. Świadczą przede wszystkim o zaburzeniach krążenia żylnego.

OPCJE LECZENIA:

Laserowe zamykanie naczynek polega na przenikaniu przez skórę wiązki laserowej nie uszkadzając jej, przy zetknięciu z hemoglobiną zamienia się w ciepło, powodując obkurczenie i w efekcie zamknięcie naczynia. Przy większej liczbie zmian naczyniowych może zdarzyć się, że zabieg trzeba powtórzyć ze względu na liczbę teleangiektazji. Należy pamiętać aby skórę naczyniową odpowiednio pielęgnować tak aby uszczelnić kapilary znajdujące się w jej obrębie.

KOMU DEDYKOWANY JEST ZABIEG?

Zabieg skierowany jest dla osób mających problem z rozszerzonymi naczyniami na całym ciele, z teleangiektazjami, z naczyniakami (płaskimi, rubinowymi). Jest to idealny zabieg również dla osób posiadających zmiany skórne takie jak: brodawki, zmiany łojotokowe, włókniaki.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU ZAMYKANIA NACZYŃ?

Ważnym przeciwwskazaniem do wszystkich zabiegów laserowych jest opalenizna. Nie należy wykonywać peelingów zarówno chemicznych jak mechanicznych przynajmniej 14 dni przed zabiegiem. Nie należy zażywać sterydów bądź leków światło uczulających w tym herbat z dziurawca czy rumianku. Nie łączymy zabiegu obkurczania naczyń krwionośnych np. z depilacją laserową w tym samym miejscu. Jeżeli chcemy usunąć naczynka w okolicy miejsca owłosionego należy dzień wcześniej ogolić maszynką pole zabiegowe absolutnie nie depilujemy woskiem lub nie wyrywamy włosów pęsetą.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

LASER CLARITY   IPL SOLARI   ACCUSCULPT II   LASER ADVANTAGE

USUWANIE TATUAŻU

USUWANIE TATUAŻU

USUWANIE TATUAŻU:

Tatuaż jest formą modyfikacji, zdobienia ciała. Polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej aby zabarwić pigment skóry. Dekoracyjne tatuaże mają historie sięgającą do czasów starożytnych. Często przedstawiają pewne fakty z życia, ważne wydarzenia, informacje o przynależności do danej społeczności.

JAK USUNĄĆ TATUAŻ?

Aby usunąć tatuaż należy dostać się do barwnika, który znajduje się w skórze. Dotychczas najbardziej skuteczną metodą jest metoda laserowa gdyż każdy kolor tatuażu rozbijany jest inną długością światła. Wiązka światła z lasera pochłania cząstki atramentu, dzieli je na fragmenty a te w następstwie są wchłaniane przez system immunologiczny naszego organizmu. Dużym plusem zabiegów laserowych jest także złuszczanie naskórka, pojawia się również stan zapalny, dzięki któremu uruchamia się system obronny naszego organizmu i następuje eliminacja barwnika. Proces ten trwa zwykle kilka tygodni. Im większy rozmiar tatuażu tym więcej czeka nas sesji aby się go pozbyć.

ILE NALEŻY WYKONAĆ ZABIEGÓW ABY POZBYĆ SIĘ TATUAŻU?

O ilości zabiegów decyduje rodzaj barwnika jaki był podany w skórę oraz głębokość wykonanego tatuażu, jak również na jakiej części ciała jest umiejscowiony. Leczenie powinno być przeprowadzone w odstępach 4-8tygodniowych w celu umożliwienia ciału usunięcia maksymalnej ilości pigmentu z tatuażu. Przy każdej sesji należy uzbroić się w cierpliwość gdyż usuwanie tatuażu jest czasochłonne. Duże znaczenie ma również jak szybko goją się u konkretnego pacjenta rany i otarcia. Po zabiegu mogą wystąpić: lokalne otarcia, zaczerwienienie, zmiana faktury skóry w miejscu zabiegowym lub odbarwienie.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

SPECTRA XT, SPECTRA  PICOPLUS

NAPINANIE SKÓRY

NAPINANIE SKÓRY

NAPINANIE SKÓRY:

Zwiotczała skóra doskwiera nam najbardziej w okolicach twarzy, szyi, podbródka oraz okolic tricepsów (tzw. pelikanów). Celem laserowego zabiegu napinającego skórę jest pobudzenie do działania włókien kolagenowych i powstania nowych włókien elastylowych. Przebudowa włókien kolagenowych polega na skracaniu się włókien i tym samym napięcia skóry w konkretnym obszarze, znikają zmarszczki, wisząca skóra i mało estetyczny podbródek.

OPCJA LECZENIA:

Dla osób bardziej odważnych i nie lubiących systematyczności  można zdecydować się na chirurgiczny lifting za pomocą skalpela. Przeprowadzony zabieg operacyjny to jednak wydłużony okres rekonwalescencji oraz dyskwalifikacja na pewien czas z życia społecznego. Natomiast zabiegi przy użyciu fal RF lub lasera frakcyjnego dają nam dużo więcej plusów i nie musimy przechodzić bolesnej rekonwalescencji. Lasery nie tylko napną naszą skórę ale także rozjaśnią przebarwienia, obkurczają pory, peelingują martwy naskórek oraz hamują wytwarzanie nadmiaru serum w gruczołach łojowych.

DZIAŁANIE ZABIEGÓW NAPINAJĄCYCH SKÓRĘ:

Za pomocą frakcyjnego lasera wykonujemy siatkę kraterów – kontrolowany stan zapalny, który powoduje przeniknięcie wiązki nawet do skóry właściwej (zależnie  od parametrów, które zostaną ustawione) pobudza się w ten sposób włókna elastylowe do pracy i niweluje nawet bardzo głębokie przebarwienia. Natomiast działając falą radiową RF podgrzewamy włókna kolagenowe, które zaczynają się splatać i napinać pod wpływem ciepła dając efekt liftingu na powierzchni skóry i podniesienia chociażby opadających policzków czy powiek.

OPINIA PACJENTÓW:

"Widzę jak mój stan skóry poprawił się, a wszystkie skazy zmniejszyły. Poza tym uważam, że moja skóra jest bardziej elastyczna i jędrna niż wcześniej. "
"Czuję, że moja skóra na twarzy jest rozświetlona i odmłodzona, to daje mi pewność siebie, nawet gdy nie mam makijażu. Ludzie często mówią mi, że świetnie wyglądam. Jestem bardzo zadowolona, że dokonałam właściwego wyboru i skorzystałam z zabiegu RF INFINI. "

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

LASER eCO2   RF INFINI  LASER CLARITY LASEMD

ODMŁADZANIE SKÓRY

ODMŁADZANIE SKÓRY

ODMŁODZENIE SKÓRY:

Każdy z nas ma zapisany w genach proces starzenia się, nasza skóra również niemu ulega. Proces starzenia się skóry nie następuje jednak radykalnie, najpierw zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki, zaczynamy zauważać zmniejszoną jędrność skóry. Starzejemy się także w różny sposób, wszystko zależy od trybu życia, nałogów, stresu, czasu naszego snu a także od tego jak dbamy o skórę czy działamy profilaktycznie, jakich kosmetyków używamy czy są one dopasowane do naszej cery i ewentualnego problemu skórnego.

JAKIMI METODAMI MOŻEMY ODMŁODZIĆ SKÓRĘ?

Sposobów na odmłodzenie skóry jest dużo, należy znaleźć za pomocą lekarza idealny sposób dla siebie i swojej skóry. Do każdego rodzaju terapii jest kilka przeciwwskazań, które będą dyskwalifikowały nas do zabiegu. Stan naszej skóry i nasze oczekiwania pomogą specjaliście w doborze optymalnego leczenia i określą czy ma być to terapia laserowa, za pomocą peelingów chemicznych, złuszczania mechanicznego lub przy pomocy wypełniaczy. Zawsze możemy mieć zaproponowaną także terapię łączoną z użyciem powyższych zabiegów.

CO TO JEST PEELING LASEROWY?

Jest to metoda dużo bardziej skuteczna niż peeling chemiczny czy złuszczanie mechaniczne za pomocą mikrodermabrazji. Polega na odparowaniu powierzchownej warstwy naskórka po podgrzaniu jej wiązką laserową. Dzięki temu pobudzany jest nasz organizm do przebudowy włókien kolagenowych, które odpowiadają za jędrność i napięcie naszej skóry. Zabieg przy użyciu lasera powoduję zabliźnianie się różnego rodzaju blizn oraz likwiduje keloidy. Laseroterapia służy również jako metoda leczenia aktywnych stanów zapalnych czy nadmiernego wytwarzania sebum przez gruczoły łojowe. Likwiduje nierówny koloryt skóry i rozjaśnia plamy.

JAKA LICZBA ZABIEGÓW JEST POLECANA?

Nie ma sprecyzowanych schematów na podanie ilości zabiegów. Kuracja jest zawsze bardzo indywidualna i wszystko zależy od wielu czynników np. gojenia się skóry między zabiegami, kondycji skóry czy reakcji skóry na wykonany zabieg.

EFEKTY ZABIEGOWE:

Pojawienie się efektów jest widoczne już po ustąpieniu stanu zapalnego (ok. 7dni po zabiegu). Skóra jest bardziej napiętą, ma lepszy koloryt, znikają  przebarwienia i nierówności. Po upływie ok. 4-5 tygodni pojawia się: poprawa gęstości skóry (np. brak zwisającego owalu), zwężenie rozszerzonych porów, pobudzenie kolagenu i elastyny, lepsza przyswajalność i tym samym penetracja kosmetyków.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

LASER eCO2   RF INFINI   LASER MOSAIC   IPL SOLARI   LASEMD

BLIZINY

BLIZINY

CO TO SĄ BLIZNY?

Blizny to twory nieprawidłowo gojących się ran. Powstają na skutek różnych urazów i obrażeń. Jest to tkanka łączna włóknista zastępująca ubytek w skórze właściwej podczas procesu gojenia. Jest mniej elastyczna  i gładsza od zdrowej skóry.

Wyróżniamy kilka rodzajów blizn:
  • Keloidy (bliznowce) są to zgrubiałe, zaczerwienione narośla o nieregularnym kształcie powstałe poprzez nadmierną produkcję kolagenu przez fibroblasty. W trakcie gojenia pacjent odczuwa swędzenie i może zaobserwować powiększenie się zmiany, mogą również powodować uczucie ciągnięcia. Występują na każdym obszarze ciała natomiast najczęściej tworzą się na klatce piersiowej, ramionach i plecach.
  • Blizny przerostowe pojawiają się często u dzieci. Najczęściej powstają w wyniku oparzeń. W pierwszej fazie są pogrubiałe, twarde o sino-czerwonym zabarwieniu, swędzące lub piekące. Z czasem ten rodzaj blizny blednie, spłaszcza się, ustępuje pieczenie i swędzenie. Tego rodzaju blizny ulegają całkowitemu wygojeniu po ok. 6 miesiącach
  • Blizny zanikowe często nazywane bliznami po trądzikowymi. Powstają w wyniku gojenia się po przebytym trądziku grudkowym, cystowym lub ospie. Cechą charakterystyczną tych wklęsłych blizn jest nieregularny kształt oraz jaśniejszy kolor niż barwa skóry.

JAKIE JEST DZIAŁANIE LASERA NA BLIZNY?

Najskuteczniejszą metodą walki z bliznami jest działanie na nie laserem. Bardzo dobrze radzi sobie z nimi laser frakcyjny. Fenomen tego lasera polega na tym, że wiązka laserowa (impuls energii laserowej jest mniejszy niż główka od szpilki) tworzy w skórze kieszeń uszkodzenia o głębokości i szerokości kraterów decyduje specjalista wykonujący zabieg. Gdy wiązka dojdzie do odpowiedniej głębokości dochodzi do odparowania tkanek. Powstałe kratery otoczone są zdrową tkanką i następuje proces odbudowy i zabliźniania oraz tworzy się nowy kolagen.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

LASER eCO2   RF INFINI   LED SMARTLUX   LED HEALITE II

OWŁOSIENIE

OWŁOSIENIE

CO TO JEST DEPILACJA LASEROWA I JAK DZIAŁA?

Epilacja (bo tak nazywa się usuwanie owłosienia metodą laserową) polega na wniknięciu wiązki laserowej głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniem. Energia, która jest wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), który zmienia się w energię termiczną i niszczy permanentnie cebulkę włosa. Metoda ta jest bezpieczna i skuteczna ze względu na ustawienie odpowiednich parametrów zabiegowych dla konkretnego pacjenta.


KTO SIĘ KWALIFIKUJE DO ZABIEGU?

Każda metoda ma swój maksymalny i minimalny rezultat i tak jest w przypadku epilacji. Osoby o jasnej karnacji, jasnych włosach mają małą ilość melaniny we włosie i efekt u nich będzie znikomy a zaczerwienienie po zabiegu na alabastrowej skórze może utrzymywać się nieco dłużej. Natomiast optymalny efekt uzyskamy u osób o jasnej karnacji a ciemnym i grubym włosie. Dużym wyzwaniem są osoby o ciemnej karnacji i ciemnym włosie. Przeciwwskazaniami do zabiegu są między innymi: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, kobiety w ciąży, nadwrażliwość pacjenta na światło lub skłonność do przebarwień.

SKUTECZNOŚĆ DEPILACJI LASEROWEJ?

Laser niszczy te włosy, które są w aktywnej fazie wzrostu. Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy powtórzyć zabieg w określonym czasie. Z reguły po pierwszym zabiegu odrasta 30 % włosów. Nie ma reguły mówiącej o ilości zabiegów dla jednego pacjenta, w jednym przypadku mogą wystarczyć 3 zabiegi a np. dla osoby z mocniejszym owłosieniem może być potrzebne nawet 8 zabiegów.

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Przed zabiegiem epilacji musimy przestrzegać kilku zasad. Skóra nie może być zbytnio opalona a tym bardziej poparzona. Nie pijemy herbat na bazie rumianku, dziurawca bo te substancje są światło uczulające i mogą spowodować przebarwienia. Warto aby dzień wcześniej nie kremować skóry, która zostanie poddana zabiegowi. Włosy w miejscu zabiegowym należy ogolić maszynką, nie należy depilować ich woskiem czy depilatorem.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Każdy człowiek ma inny próg bólowy i odczucia. Nasza odczuwalność niekiedy zależy od samopoczucia i kondycji naszego organizmu. Zabieg epilacji laserowej wykonujemy w różnych partiach ciała, partie te mają różny rodzaj ukrwienia i przez to odczuwalność może być większa. Czas impulsu jaki wchodzi w skórę jest tak szybki, że nie odczuwamy dużego dyskomfortu zwłaszcza, że końcówka aplikatura jest chłodząca.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

LASER ADVANTAGE  LASER CLARITY  SAPPHIRE

PIEGI

PIEGI

CO TO SĄ PIEGI ?

Piegi to inaczej zaburzenie barwnika w skórze, które powstaje w skutek szybkiej syntezy melatoniny przez melanocyty. Posiadanie ich jest często uwarunkowane genetycznie. Często występują u osób o jasnej karnacji  i rudych bądź jasnych włosach.
piegi

Wyróżnia się dwa rodzaje piegów:
  • zwykłe (wrodzone)
  • posłoneczne
Barwa i kształt piegów z reguły jest ten sam. Są małe, gęsto usiane, okrągłe, jasnobrązowe lub szare. Piegi powstałe na skutek promieniowania słonecznego są większe i ciemniejsze, maja nieregularne brzegi.

OPCJA LECZENIA:

Piegi nie wymagają leczenia ale dla niektórych ich posiadaczy są defektem kosmetycznym. Można wybielać je kremami lub za pomocą słabszych lub mocniejszych peelingów chemicznych. Najlepszą metodą na pozbycie się piegów jest użycie lasera i tu wachlarz możliwości nam się rozszerza. Metody działania lasera na skórę są różne, możemy zastosować metodę resurfacingu lub zadziałać laserem Q-switch.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

IPL SOLARI  SPECTRA XT, SPECTRA  LASER eCO2  PICOPLUS

OTYŁOŚĆ MIEJSCOWA

OTYŁOŚĆ MIEJSCOWA

CO TO JEST OTYŁOŚĆ ?

Otyłość to nagromadzenie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w jednym miejscu na ciele, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne. Przypadłość ta dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Powinniśmy się niepokoić, jeżeli tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 25% u kobiet i 20% u mężczyzn całkowitej masy ciała. Miejsca najbardziej obciążone tą przypadłością u kobiet to: biodra, brzuch, uda i pośladki. Często ta przypadłość idzie w parze z cellulitem i rozstępami. Otyłość nie pozostaje obojętna dla naszego stanu zdrowia, prowadzi do wielu przewlekłych chorób, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie czy choroby serca i to tylko mały procent wszystkich przypadłości, jakie może spowodować otyłość.

OPCJE LECZENIA:

Najbardziej skuteczną metodą walki z otyłością jest liposukcja laserowa, która niweluje nagromadzoną tkankę tłuszczową niepodatną na diety i ćwiczenia fizyczne. Tą metodą można wymodelować sylwetkę, jak również ujędrnić ciało. Mniej agresywną metodą jest zwalczanie otyłości za pomocą specjalistycznego urządzenia, które wykorzystuje skrzyżowaną wiązkę ultradźwięków, co powoduje maksymalną skuteczność w niszczeniu komórek tłuszczowych. Zabieg wymaga większego samozaparcia i regularności niż w liposukcji, ale nie ma przy nim okresu rekonwalescencji.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ:

Procedura AccuSculpt zaczyna się od konsultacji lekarza, który omawia z pacjentem oczekiwane rezultaty oraz określa obszary zabiegowe. W czasie samego zabiegu najpierw, znieczula obszary zabiegowe, następnie przygotowuje drobne nacięcia na obrzeżach zakreślonej powierzchni. Pacjent poddawany jest laserowej liposukcji w celu wymodelowania pożądanych miejsc. Po zakończeniu liposukcji drobne nacięcia zostają zamknięte małym szwem. Pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje na temat prawidłowego zachowania nowego wyglądu. Sam zabieg trwa około godziny. Po nim mogą wystąpić zasinienia przez około 10 dni. Powrót do normalnego trybu życia zajmuje dwa do trzech dni.
Zabieg Med2Contour zaczyna się od konsultacji ze specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem w celu wykluczenia przeciwskazań i określenia miejsca zabiegowego. Dokonywane są pomiary obwodu, aby po zakończeniu terapii porównał jej efektywność. Zabieg jest nieiwazyjny i rozpoczyna się przyjemnym drenażem wezłów chłonnych w okolicy szyi i pachwin po to, aby wspomóc wchłanianie zniszczonych komórek tłuszczowych. Kolejny etap składa się z masażu głowicą kawitacyjną na obszarze zabiegowym. Pacjent odczuwa delikatne ciepło w miejscu zabiegu. Zabieg głowicą kawitacyjną trwa zwykle 30 minut, a na obszarze widać zaczerwienienie i zmianę w konsystencji tkanki tłuszczowej w płynną. Specjalista końcowym etapie przeprowadza masaż limfatyczny po to, aby upłynniony tłuszcz przedostał się do układu limfatycznego, gdzie w późniejszym procesie metabolizmu tkanka zostaje wydalona. Należy pamiętać aby po zabiegu zachować umiarkowany wysiłek fizyczny i spożywać około 2 litrów wody dziennie.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

MEDCONTOUR medical  ACCUSCULPT II

ZNAMIONA

ZNAMIONA

CO TO SA ZNAMIONA

Są to wrodzone dysfunkcje spowodowane nadmiarem lub niedoborem któregoś ze składników tkankowych. Pojawić się mogą w wieku  dziecięcym jak również w dorosłym życiu. Mają różne kształty, teksturę i wielkość. Mogą występować na każdej części ciała. Dzielimy je na:

ZMIANY PŁASKIE- 

występują  najczęściej w obrębie tułowia lub kończyn. Zmiana jeżeli jest w wieku dziecięcym to rośnie wraz z rozwojem człowieka. Znamię ma najczęściej równą barwę na całej swojej powierzchni.

ZMIANY SOCZEWICOWATE-

bywają wrodzone i nabyte. Mają charakter drobnych plamek, brunatnego koloru o różnym odcieniu, licznie rozsianych na: plecach, klatce piersiowej, rękach, przedramionach, twarzy. Częściej ta przypadłość występuje u osób starszych, mogą występować pojedynczo lub mnogo. Duże znaczenie na barwę i nasilenie zmiany ma promieniowanie słoneczne.

ZMIANY BŁĘKITNE-

nazwa jest adekwatna do koloru zmiany. Pojawia się często tuż po urodzeniu lub we wczesnym stadium dzieciństwa. Najczęściej jest twardym i spoistym guzkiem ok. 5mm. Barwa wynika z obecności melanocytów w skórze właściwej. Przeważnie jest pojedynczą zmianą występującą na kończynach dolnych

ZNAMIONA KOMÓRKOWE-

w tym przypadku należało by zrobić podział na:
  • wrodzone znamiona barwnikowe - ich rozmiar jest bardzo różny, od kilku centymetrów nawet do pokrycia powierzchni całego ciała. Częstym miejscem występowania jest owłosiona skóra ale nie jest to regułą.
  • znamię z odbarwieniem - występuje w większości u dzieci i nastolatków w okolicach tułowia. W miejscu występowania znamienia pojawia się odbarwiona otoczka, która stopniowo się rozszerza. Zwykle znamię to się spłaszcza a często całkowicie zanika. Pozostała odbarwiona plama może utrzymywać się bardzo długo.
  • znamiona dysplastyczne - mogą mieć podłoże genetyczne. Bywają liczne, mają nieregularne kształty i barwę, bywają płaskie i wypukłe. Spotkać je można na całym ciele nawet na owłosionej skórze głowy.

JAK ZNIWELOWAĆ ZNAMIONA?

Mamy do zastosowania dwie metody stałego usunięcia znamienia. Za pomocą lasera, który odparuje zmianę lub klasyczne cięcie chirurgiczne z lekkim marginesem skóry zdrowej, które zostanie przebadane histopatologicznie. Przy metodzie odparowania zmiany nie ma potrzeby zakładania szwów i występuje bardzo małe ryzyko powstania blizn i keloidów. Natomiast metoda chirurgiczna jest bardziej inwazyjna, wymaga założenia szwów i opatrunku tym samym proces gojenia jest dłuższy.

URZĄDZENIA DO OSUWANIA:

LASER CLARITY  IPL SOLARI  PICOPLUS