Telefon   +48 22 853 86 48

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPECTRA XT

Światowy standard w usuwaniu przebarwień i tatuaży czyli Nd:Yag z Q-Switch

Usuwanie tatuaży i leczenie melasm nigdy wcześniej nie było tak proste! Rozwiązania, które oferuje laser kosmetyczny Spectra XT to potwierdzone przez lekarzy bezpieczeństwo i skuteczność wq działaniu. Idealne dla gabinetów i klinik medycznych, kosmetycznych oraz estetycznych.

Główne cechy urządzenia to:

  • bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzona FDA
  • usuwanie przebarwień (w tym melasmy), tatuaży (różnobarwnych)
  • szybkie i efektywne, bezbolesne fotoodmładzanie skóry dzieki peelingowi węglowemu Sperctra Peel

 

laser

Opis

Opis

 

Usuwanie tatuaży, leczenie melasm - w jaki sposób?

Laser Spectra jest laserem medycznym Nd:YAG (1064nm) z Q-switchem i przestrajaniem na drugą harmoniczną – 532nm, z opcją generacji długiego impulsu o energii do 2J. W listopadzie 2011 roku firma Lutronic Corp. uzyskała w USA Patent nr US 8,048,064 B2 na zabieg SPECTRAPeel z użyciem kremu węglowego.

Dla klinik, gabinetów i lekarzy to doskonała oferta, aby zaopatrzyć się w laser kosmetyczny Spectra XT i rozszerzyć zakres swoich usług. Dzięki bezpiecznym i efektywnym zabiegom, pacjenci są w pełni zadowoleni z przeprowadzonych usług.

Laser medyczny Spectra XT może wykonywać następujące zabiegi:

  • Laser Toning: to zabieg odmładzający skórę z wykorzystaniem długości fali 1064nm i trybu Q-Switch (5ns), bez zastosowania kremu Spectra Lotion. Zabieg usuwa melasmę, przebarwienia oraz trudne blizny. Wykorzystuje niską gęstość energii i wielokrotne przejścia (multi-pass) Dzięki temu skutecznie usuwa pigment.
  • SPECTRAPeel (Patent rodem z USA): Spectra PeelTM jest procedurą odmładzania skóry przy użyciu fali 1064 nm, w Trybie Spectra (300μs) i w Trybie Q-switched (5ns) z użyciem kremu Spectra Lotion™. Tryb Spectra zapewnia fotobiostymulacje naskórka przez delikatne podgrzanie.
  • Zmiany barwnikowe i tatuaże: dwie długości fali 532 nm oraz 1064 nm oraz funkcja Q-Switch pozwalają usuwać wiele zmian barwnikowych skóry oraz prawie wszystkie kolory tatuaży (dostępne są opcjonalne końcówki do kolorów żółtego i zielonego). W oparciu o wyposażenie standardowe można usuwać piegi, zmiany Cafe-Au-Lait, Nevus Spilus, znamiona OTY i HORI oraz tatuaże w kolorach czerń, granat, czerwień i brąz. Dodatkowo aparat ma jeszcze głowice z długościami fali 585 nm i 650 nm.

Uwaga - laser kosmetyczny dostarczany jest ze szczegółowym opisem prowadzenia zabiegów i stosowanych parametrów wiązki (bogato ilustrowana książka) co umożliwia natychmiastowe podjęcie pracy.

 

Specyfikacja

Specyfikacja

Specyfikacja

Długość fali 1064/532/585/ 650 nm
Energia imp 1,2 J (1064nm), 0,5 J (532nm)
Czas trwania imp. 6 ns
Plamka na skórze 1,2, .. 6, 7 mm
Gęstość energii do 120 J/cm2
Chłodzenie zamknięty obwód wodny/powietrze
Waga 88 kg
Zasilanie

15A/230V

Certyfikat CE,FDA

 

Ulotka

Ulotka

 


 


 

Usuwanie melazmy_Courtesy of I. H. Kim MD, S. Korea

 

Zabieg na blizny potrądzikowe Courtesy of Matthew Werner

 

Zabieg na łojotok i rozszerzone pory Courtesy of S.B. Cho

 

Zabieg na zmiany barwnikowe Courtesy of I. H. Kim MD

 

twarz

twarz

twarz

twarz

Zabieg na zmiany tadzikowe Courtesy of S.B. Cho

 

Zabieg usuwania plam soczewicowatych Courtesy of Matthew Werne

 

Zabieg usuwania piegów Courtesy of S.B. Cho

 

Zabieg usuwania przebarwień Courtesy of I. H. Kim MD

 

twarz

twarz

twarz

twarz

Zabieg usuwania tatuażu Courtesy of Matthew Werner

 

Zabieg usuwania znamienia naskórkowego Courtesy of B. Chandrashekar

 

 

 

 

 

 

 

twarz

twarz

BEZPIECZEŃSTWO

BEZPIECZNY SPRZĘT MEDYCZNY

Bezpieczeństwo jest podstawą naszego komfortu. Wszelkie nasze działania w celu poprawy jakości życia opieramy na bezwzględnym poczuciu bezpieczeństwa, zarówno dla osób, które wykonują zabiegi jak i Pacjentów. Firma Lutronic oraz General Project jest świadoma zagrożeń wynikających z wadliwego działania systemów i czuje się zobowiązana dbać nie tylko o dobre efekty terapii ale przede wszystkim o bezpieczeństwo, które stawiało, stawia i będzie stawiać za priorytet do spełnienia. Zobowiązanie to objawia się nieustannym aktywnym działaniem, wymianą informacji, przewidywaniem zagrożeń i określeniu ich ewentualnych skutków oraz podejmowaniem niezbędnych kroków, żeby bezpieczeństwo użytkowania było zapewnione jak największe i efekty satysfakcjonujące.

 

BEZPIECZEŃSTWO DO POTĘGI

Absolutną podstawą do określenia bezpieczeństwa użytkowania wyrobów Lutronic i General Project jest uzyskanie międzynarodowego certyfikatu CE, dopuszczającego sprzęt medyczny do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Jednak firmy, których mamy zaszczyt być dystrybutorem, poszły dalej i postanowiły zapewnić Państwu jeszcze więcej komfortu i zadowolenia z korzystania ich wyrobów. Aby to uzyskać, wykonany został szereg badań klinicznych. W momencie kiedy Państwo czytacie ten tekst, wyroby firmy Lutronic są poddawane kolejnym badaniom mających na celu sprawdzenie skuteczności, efektywności oraz bezpieczeństwa prowadzonej terapii, przez wiodące ośrodki kliniczne na całym świecie. Przeprowadzone badania kliniczne odnoszą się do efektów leczenia konkretnych typowych przypadków i jednoznacznie uzasadniają, że urządzeniami z wyboru do ich leczenia są właśnie wyroby Lutronic. Jesteśmy transparentni i z przyjemnością dzielimy się tymi rezultatami.

Kolejnym ogromnym wyróżnieniem dla wyrobów Lutronic jest zatwierdzenie Amerykańskiej Agencji FDA. Aby jakikolwiek produkt mógł znaleźć się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, musi być zatwierdzony przez tę Agencję. Produkty muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy, być bezpiecznie i skuteczne w leczeniu i terapii. Tylko najlepsze wyroby uzyskują zatwierdzenie FDA i wśród nich znajduje się znaczna część urządzeń firmy Lutronic (w tym laser eCO2, mikroigłowy termolifting INFINI, laser Q-Switch SPECTRA, laser do zamykania naczyń krwionośnych Clarity, laser do epilacji Advantage i inne produkty).

 


 

 

REFERENCJE

Dr Agnieszka KoczynaszDr Agnieszka Koczynasz,

Salon Kosmetyki Laserowej, Rzeszów

Laser eCO2 jest zaawansowany technologicznie. Pracujemy na eCO2 już 3 lata - to dobre urządzenie, bardzo go sobie chwalimy. Przede wszystkim jest bezpieczny zarówno dla pacjentów, jak i dla osoby wykonującej zabieg. Spełnia wszystkie funkcje opisane przez dystrybutora, a co ważne dla nas – nie psuje się, do tej pory jest całkowicie bezawaryjny. Bardzo ładnie wygładza blizny potrądzikowe i pooperacyjne, a skóra po zabiegu szybko się goi.

 

Dr Dorota BałazińskaDr Dorota Bałazińska

Centrum Terapii Laserowej i Kosmetyki, Wrocław

Laser eCO2 jest rewelacyjny, jeśli chodzi o działanie odmładzające. Należy jednak podkreślić, że przede wszystkim, jest to najlepsze na rynku urządzenie do likwidowania świeżych i starych blizn pooparzeniowych i pooperacyjnych, na które nie było do tej pory tak skutecznej metody. Świetnie działa zarówno na blizny przerosłe, jak i na rozstępy. Po 2-3 zabiegach efekt jest najczęściej całkowicie wystarczający, a oczekiwania pacjenta – zaspokojone.

 

Dr Paweł KołtowskiDr Paweł Kołtowski

Centrum Terapii Laserowej i Kosmetyki, Wrocław

Lampa Healite bardzo przyspiesza proces gojenia po zabiegach. Doskonale współpracuje z laserem eCO2. Po jej zastosowaniu eliminujemy fazę silnego obrzęku, oraz skracamy czas gojenia skóry przynajmniej o połowę – np. z tygodnia do 3 dni. Stosujemy ją nie tylko po terapii eCO2, ale również po innych problematycznych zabiegach na skórze, po których może wystąpić silna reakcja. Lampa jest całkowicie bezpieczna dla pacjentów, a ponadto są zadowoleni z jej działania, ponieważ, dzięki jej zbawiennemu działaniu, nie są wyłączeni na dłużej z życia publicznego

 

Dr Marta TazbirDr Marta Tazbir

Centrum Anvita, Łódź

Termolifting frakcyjny Infini RF obejmuje szerokie spektrum możliwości poprawy stanu i jakości skóry. Świetnie sprawda się w zabiegach liftingu twarzy, szyi, brzucha, ramion i ud. Wyraźnie napina, ujędrnia i zagęszcza skórę. Już po pierwszym zabiegu owal twarzy wyraźnie się napina, podbródek znika (redukcja lokalnej akumulacji tkanki tłuszczowej, lifting skóry) a policzki ładnie się uwydatniają z wyraźnie zaznaczona kością policzkową. Redukcja zmarszczek, blizn zanikowych oraz rozstępów to kolejne możliwości aparatu Infini RF. Ponadto zabieg sprawdzi się u osób borykających się z problemem nadpotliwości.