Laser medyczny LASEMD

Nieablacyjny laser medyczny LaseMD

Dla klinik medycyny estetycznej i lekarzy, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, wysoką jakość oraz zadowolenie swoich pacjentów!

Laser medyczny LaseMD to połączenia techniki i nauki, które wreszcie umożliwia prowadzenie skutecznych, szybkich i bezbolesnych zabiegów. Jest całkowicie bezpieczny dla skóry pacjentów, a efekty przeprowadzonych zabiegów przechodzą wszelkie oczekiwania!
Cechy urządzenia to:

 • Światłowodowy laser 1927nm z ultraprecyzyjnym skanerem i magnetycznym systemem śledzenia ruchu głowicy po skórze.
 • Wyjątkowo szybki i bezbolesny zabieg, który nie wymaga gojenia.
 • Urządzenie jest bardzo uniwersalne, o różnych trybach pracy z szerokim zestawem kosmeceutyków, który można zawsze powiększyć i dopasować do potrzeb każdego pacjenta.
 • Aparat jest lekki i kompaktowy, bez problemu mieści się w każdym gabinecie.
 • Badania wykazują, iż wchłanialność kremów do twarzy wynosi mniej niż 0,1%! LaseMD umożliwia wprowadzenie kosmetyków bezpośrednio pod naskórek. Zabiegi są szybkie i bezbolesne, nie zakłócają normalnego trybu życia i pracy, bo nie wymagają gojenia!

Lutronic logo

Laser medyczny LASEMDNieablacyjny laser medyczny LASEMD


SZCZEGÓŁOWY OPIS

Dlaczego laser medyczny LaseMD jest najlepszą opcja dla Ciebie?

Firma Laser Projekt 2000 przedstawia urządzenie, które wzbogaci ofertę klinik  medycyny estetycznej, jest proste w obsłudze i daje niesamowite efekty po przeprowadzeniu zabiegu. Lekarze pracujący z LaseMD to specjaliści ceniący sobie skuteczność i trwałość wykonania, dlatego nasz produkt jest pierwszym wyborem wśród właścicieli klinik.

Stworzono najnowocześniejszy i subtelny  system składający się ze stacji laserowej LaseMD, przygotowującej  i wprowadzającej pod naskórek najbardziej efektywne nano kosmeceutyki.

Opracowując laser medyczny LaseMD dążono do maksymalnej prostoty obsługi, delikatności działania  i efektywności. Wybrano długość fali lasera - 1927nm ze względu na jej wyjątkowo delikatne działanie na skórę. Impulsy lasera tworzą bezboleśnie mikro otwory tylko w naskórku, bez bólu i procesu gojenia powiązanego z dotychczasowymi laserowymi procedurami odmładzania skóry. Zadaniem składników Ampułek Lutronic  jest poprawa i długie utrzymanie doskonałego wyglądu skóry, bez agresywnych zabiegów i związanej z tym krótszą lub dłuższą rekonwalescencją. Zabieg LaseMD jest absolutnie bezpieczny i nie pogarsza stanu skóry – co z punktu widzenia pacjentów, jest kluczowym czynnikiem.   Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tematyki medycyny estetycznej? Odwiedź "Strefę Wiedzy", gdzie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem! Sprawdź również pozostałe urządzenia, które posiadamy w swojej obszernej ofercie. Schemat działania lasera medycznego LASEMD  

Linia ampułek Lutronic składa się z 6 kosmeceutyków:

Skład ampułek Lutronic  

Głowica LASEMD może pracować z trzema różnymi nakładkami, dzięki którym kuracja możliwa jest zarówno na twarzy, jak i na owłosionej skórze głowy.

Nakładki do lasera medycznego LASEMD  
       

SPECYFIKACJA

Typ Lasera Tulowy
Długość fali 1927 nm
Energia impulsu Powyżej 20 mJ
Tryb pracy / level Dynamiczny, statyczny / 1,2,3
Końcówki Magnetyczne rolki, grzebieniowy
Rozmiar skanu Statyczny: 4mm x 10mm

Dynamiczny: 2mm x 10mm

Dodatkowo  Wbudowany inkubator
Rozmiar Szer: 41 cm

Dł: 32 cm

Wys: 28 cm

Waga 13,5 kg

ULOTKA

BIBLIOTEKA

LASEMD - PREZENTACJA LASEMD - INFORMACJE LASEMD - INFORMACJE CZ. 2 MEZOTERAPIA LSEROWA        
Dr Nak-Kyung Noh

Most of all, after LASEMD procedure, the patients do not have any problem with wearing make-up, washing their face, and going out. The patients don’t need to take time off or set an appointment for the procedure, and they can avail of the procedure with a light heart. So working women are very happy with it.

Nak-Kyung Noh, MD, South Korea
Dr Boncheol Leo Goo

LASEMD is a procedure where the precise laser technology is combined with cosmetics with minimal ingredients, and that can achieve maximum effects without causing any discomfort in daily life. The skin becomes healthy from inside.

Boncheol Leo Goo, MD, South Korea

LaseMD™

– mezoterapia laserowa

dr n. med. Adam Wroński

Dermal Clinic Wrońscy w Białymstoku

Wygląd zewnętrzny jest jednym z podstawowych wyznaczników  pozycji społecznej i potwierdzeniem dbałości o własne zdrowie. Stąd też, według doniesień, najpopularniejszą grupą produktów kosmetycznych są kremy do twarzy (stanowią blisko 12% sprzedaży firm kosmetycznych). Klienci oczekują, że stosowane przez nich kremy przyniosą oczekiwany efekt kosmetyczny, a przede wszystkim w krótkim czasie spowodują zdecydowaną poprawę nie tylko wyglądu, ale i stanu zdrowia ich skóry[1].

Jednak kosmetyki w niewielkim stopniu przenikają w głąb skóry. Badania potwierdzają, że mniej niż 0,1% zawartych w nich składników czynnych wnika w skórę[2]. Bardzo często działanie kosmetyków sprowadza się wyłącznie do efektu nawilżania, a wiele składników aktywnych jest na tyle niestabilnych, że ulegają rozkładowi jeszcze przed wniknięciem w skórę, gdzie miały skutecznie działać. Szczególnie trudne w aplikacji na skórę są witaminy

– mało odporne na światło, utlenianie czy ciepło. W celu uzyskania oczekiwanych przez klientów efektów producenci kosmetyków, poprzez dodatki stabilizujące, poprawiają nie tylko ich trwałość, kolor czy zapach, ale także konsystencję. Stają się one niestety często źródłem uczuleń.

Lasery nieablacyjne (1550 nm) nie przebijają bariery naskórka. Lasery Er:YAG i CO2 tworzą kratery i otwierają barierę naskórkową, ale towarzyszą temu wypływ płynu surowiczego i długi czas gojenia. Tylko laser tulowy (1927 nm) jest w stanie minimalnie uszkodzić naskórek i jednocześnie utworzyć pod nim puste obszary po odparowanej wodzie. W taki sposób skóra zostaje przygotowana do szybkiej absorpcji kosmeceutyku[3]. Z tego powodu na szczególną uwagę zasługuje terapia LaseMD™. Jest ona połączeniem zabiegu laserowej punktowej fototermolizy skóry z działaniem specjalnie do tego celu opracowanych kosmeceutyków, które zawierają wyłącznie aktywne cząsteczki opakowane w kilka warstw liposomów. W wyniku impulsów laserowych otwarta zostaje bariera naskórkowa, co umożliwia maksymalną biodostępność składników czynnych, której nie można uzyskać innymi metodami. Należy podkreślić, że równoczesne działanie lasera i kosmeceutyków powoduje efekt synergii, czego skutkami są rozjaśnienie, odnowa i odmłodzenie skóry. Aparat wykorzystywany w terapii LaseMD™ należy do grupy urządzeń typu LADD (Laser Assited Drug Delivery). Idea przerywania laserem bariery naskórkowej w celu lepszego wnikania składników czynnych do skóry nie jest nowa. Od wielu lat stosuje się do tego celu lasery CO2 czy Er:YAG oraz preparaty do mezotermii i osocze bogatopłytkowe (aplikowane tuż po zabiegu). Dzięki w/w zabiegom można uzyskać dobry efekt estetyczny. Ich wady to dyskomfortowa dla pacjenta bolesność oraz kilkudniowy czas gojenia – często wyłączający pacjenta z aktywności zawodowej. Ponadto kratery ablacji powstałe w wyniku działania laserów Er:YAG i CO2 szybko wypełniają się płynem surowiczym. Powoduje on wypychanie ze skóry zastosowanych preparatów, zmniejszając tym samym ich skuteczność. Skalę działania na skórę lasera tulowego wyznacza miejscowa zawartość wody[4]. Wiązka lasera prześwietla suchy naskórek, ale nie powoduje jego odparowania. Działa więc jak laser nieablacyjny. W trakcie zabiegu wiązka lasera podgrzewa wewnętrzną warstwę skóry, stymulując powstawanie nowych włókien kolagenowych, przy czym warstwa rogowa naskórka oraz skóra właściwa pozostają nienaruszone (nie zachodzi proces ablacji). Natomiast ablacji, czyli gwałtownemu odparowaniu, ulegają głębiej położone i bardziej wilgotne warstwy skóry. W taki sposób powstaje struktura nienaruszonej macierzy naskórka z położonymi pod nią licznymi małymi kawernami – Ryc.1. Tym samym tworzą się idealne warunki do wchłaniania nałożonego później kosmeceutyku.

Niezbędnym warunkiem dobrej penetracji są nanowymiary molekuł kosmeceutyku, dzięki czemu łatwo wnikają przez macierz naskórka do wolnych przestrzeni pod nią. Aplikacja kosmeceutyku nie jest skomplikowana. Wystarczy go delikatnie wmasować w obszar, który poddany był wcześniej działaniu lasera. Rozprowadzone serum wnika w głąb skóry po 3-4 minutach. Po upływie 3-4 godzin następuje zaś regeneracja warstwy naskórka,  a wprowadzone molekuły na trwałe zostają wbudowane w głębi skóry.

Ryc. 1. Schemat działania różnych ablacyjnych i nieablacyjnych laserów na skórę.

Ryc. 2. Schemat zabiegu LaseMD™[5]

poczyna się leczenie skóry od wewnątrz czynnymi składnikami, które pracują w warunkach stuprocentowej biodostępności.

Niezwykle ważne jest właściwe przygotowanie skóry do przyjęcia kosmeceutyków. Wykorzystuje się w tym celu światłowodowy laser tulowy 1927 nm, który w ciągu sześciominutowego zabiegu generuje tysiące mikroimpulsów. Są one kierowane skanerem na skórę i powodują otwarcie bariery naskórkowej. Co istotne, zabieg jest delikatny i komfortowy dla pacjenta, ponieważ nie wymaga znieczulenia i nie towarzyszy mu gojenie. Jednak możliwości lasera są dużo większe. Może on również przy wyższych parametrach (i niezbędnym już w tym przypadku znieczuleniu) służyć do wykonywania normalnych zabiegów ablacyjnej odnowy skóry na całym ciele. Po nich również istnieje możliwość zastosowania ampułek. Mimo wszystko zabieg jest jednak bardziej agresywny i wymaga 2-4 dniowego okresu gojenia.

Linia ampułek LaseMD™ składa się z 6 kosmeceutyków: VC – kwas askorbinowy (witamina C), VA – retinol (witamina A), TA – kwas traneksamowy, RS – resweratrol, SC – białka czynne komórek macierzystych, CK – jak SC plus czynnik wzrostu. Zawartość ampułek została skomponowana na zasadzie minimalistycznego składu. Z tego powodu każda ampułka zawiera co najwyżej 10 składników (a nie kilkadziesiąt lub więcej, jak w przypadku np. kremów kosmetycznych). To niezwykle istotne, ponieważ taki skład ogranicza do minimum prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych. Z kolei najwyższa świeżość i efektywność zawartych w ampułkach kosmeceutyków osiągana jest dzięki ich aktywacji bezpośrednio przed zabiegiem z fazy suchej do ciekłej. Aktywność uruchomionych ampułek trwa przez okres 14 dni, a bez aktywacji mogą być one przechowywane przez 3 lata[6]. Zaletą terapii LaseMD™ jest bardzo krótki okres gojenia. Po 5 godzinach od zabiegu nie ma śladu obrzęku czy zaczerwienienia na powierzchni skóry, dlatego określa się go mianem lunchowego (pacjent po zabiegu może wrócić do swojej codziennej aktywności). Po jednym zabiegu pacjent cieszyć się może jego efektami: lepszym napięciem skóry oraz poprawą jej kolorytu. Potwierdzają to zabiegi wykonane w klinice DERMAL CLINIC WROŃSCY. Od stycznia do czerwca 2017 roku terapii LaseMD™ poddało się 54 pacjentów, a u każdego z nich wykonano 2-3 zabiegi. Większość z nich zdecydowała się na zabieg ze względu na sceptyczne nastawienie do metod inwazyjnych, które kojarzyły się pacjentom przede wszystkim z odczuwalnym bólem, długim okresem gojenia, a często również z pojawiającymi się powikłaniami. Wśród pacjentów znalazły się m.in. osoby z nierównym kolorytem skóry, bliznami potrądzikowymi, drobnymi zmarszczkami, pierwszymi oznakami starzenia się i wiotkości skóry oraz drobnymi problemami skórnymi. Wszyscy pacjenci byli zadowoleni z efektów terapii. Podkreślali przede wszytkim jej skuteczność, bezbolesność oraz krótki czas gojenia. Pacjentki doceniały natomiast możliwość wykonania makijażu dzień po zabiegu, co było niemożliwe przy innych terapiach. Potwierdziły również, że wykonany makijaż bardzo dobrze się trzymał. Niezależnie od płci pacjenci obserwowali poprawę stanu napięcia skóry, jej barwy i nawilżenia po każdym kolejnym zabiegu.

W trakcie zabiegu LaseMD™ naskórek ulega minimalnemu zniszczeniu, które szybko ulega zaleczeniu, zaś kanały utworzone przez urządzenie pozwalają na ominięcie przez pewien czas bariery naskórkowej, zapewniając bezpośrednią dostawę do skóry właściwej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ skóra ludzka tworzy barierę fizykochemiczną, a w związku z tym jest w stanie oprzeć się penetracji większości cząsteczek. Dlatego też tylko małe cząsteczki mogą wchodzić do organizmu przezskórnie[7]. Co więcej, mimo iż LaseMD™ jest używany przede wszystkim do dostarczania kosmoceutyków do skóry właściwej, może być stosowany również samodzielnie do zapobiegania i wczesnej interwencji starzenia się skóry[8].

Piśmiennictwo:

 1. Urbala , Kremy dla różnych grup wiekowych konsumentów, s. 9 [w:] Schroeder G., Kosmetyki chemia dla ciała, Cursiva 2011, ISBN 978-83-62108-11-4.
 2. Donnelly , R & Singh, T 2015, Novel Delivery Systems for Transdermal and Intradermal Drug Delivery, Wiley,
 3. Mindak , Mezoterapia laserowa stacja LaseMD™ z serią dedykowanych kosmeceutyków, Laser Projekt 2000.
 4. Sung Bin Cho1,2 Zhenlong Zheng3,4 Jin-Soo Kang2 Heesu Kim “Therapeutic Efficacy of 1,927-nm Fractionated Thulium laser Ener- gy and polydeoxyribonucleotide on pattern Hair loss”, Med Laser 2016;5(1):22-28 pISSN 2287-8300?eISSN 2288-0224.
 5. Mindak , Mezoterapia laserowa stacja LaseMD™ z serią dedykowanych kosmeceutyków, Laser Projekt 2000.
 6. Kevin Wilson, Laser Based Cosmeceuticals Delivery System Accelerates Effective Skincare, THE Asian Aesthetic Guide 2015 – Vo- lume 9.
 7. Tamże.
 8. Kevin A. Wilson, Laser-Based Cosmeceuticals Delivery System Accelerates Effective Skincare, THE Asian Aesthetic Guide 2015 – Vo- lume

PRZED I PO

Koloryt skóry_Courtesy of Dr. Goo Leo Boncehol

PRZED

Przebarwienia, PIH_Courtesy of Dr. Roh, Nak Kyung

PRZED

Przebarwienia, melasma, PIH_Courtesy of Dr. Roh, Nak Kyung

PRZED

Elastyczność skóry i likwidacja drobnych zmarszczek Dr. Roh, Nak Kyung

PRZED

Elastyczność skóry i likwidacja drobnych zmarszczek Dr. Roh, Nak Kyung

PRZED

Posted in .