Laser frakcyjny MOSAIC

Laser frakcyjny do usuwania zmarszczek oraz rozstępów!

doskonałe rozwiązanie, które oferuje laser Mosaic teraz może być dostępne w Twojej klinice lub gabinecie medycyny estetycznej. Lekarze korzystający z produktu mogą zaoferować swoim pacjentom kompleksowe zabieg z zakresu usuwania rozstępów oraz zmarszczek!

Odmładzający, nieablacyjny laser frakcyjny erbowo-szklany cechuje:

 • bezpieczeństwo pracy dzięki nieprzerywalności ciągłości tkanek
 • szerokie spektrum zastosowania w medycynie estetycznej
 • trzy tryby pracy: normalny (blizny), termiczny (do zmarszczek i powiększonych porów), tryb do działania na skórze głowy (porost włosów)
 • technologia sterowanego chaosu (CCT) – wiązki laserowe trafiają w skórę w sposób losowy, zapobiegając przegrzaniu i nadając skórze naturalniejszy wygląd
 • delikatne dla skóry tipy
 • interfejs przyjazny użytkownikowi
 • wysoka energia impulsu

Logo Lutronic

Laser frakcyjny na rozstępy Mosaic


OPIS PRODUKTU:

LASER MOSAIC - laser frakcyjny na zmarszczki i rozstępy

Aparat MOSAIC HP jest laserem medycznym z certyfikatem CE i FDA, przeznaczonym do zabiegów na skórze. Zasada jego działania polega na tworzeniu wielu bardzo małych, ale głębokich kolumn oparzeń (Necrotic Colums) o gęstości od 50 do 500 na 1 cm2 skóry. Strefy oparzeń powstają pod wpływem wiązki lasera światłowodowego Erb:szkło, o długości fali 1550nm, skanowanych losowo lecz jednorodnie (technika sterowanego chaosu) po powierzchni skóry. Głębokość kolumn zależy od energii impulsu i sięga od 0,1 mm do 2 mm. Jest to w tej chwili najsilniejszy i najbardziej skuteczny aparat tego typu – „Fraxel1500” firmy Reliant osiąga tylko 70mJ na impuls.

Zasadą "micro fractional technology" - techniki mikro punktowej fototermolizy jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między kolumnami uszkodzeń wywołanych impulsami laserowymi. Dzięki zachowanej siateczce zdrowej skóry, możliwy jest szybki proces gojenia, bez powstawania ran. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3 - 5 zabiegów, gdyż z zasady techniki (fraction – ułamek), w jednym zabiegu zniszczeniu ulega tylko od 15% do 30% powierzchni skóry. Pełne efekty odnowy skóry uzyskuje się 4-6 tygodni po zabiegu.

Zmarszczki oraz rozstępy nie muszą być problemem na zawsze. dzięki wyspecjalizowanej technologi, laser Mosaic jest w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Gabinety, kliniki i lekarze korzystający z tego rozwiązania są w stanie uporać się nawet z największymi problemami skórnymi u swoich pacjentów. Laser Mosaic wprowadza medycynę estetyczną na zupełnie nowe tory!  

Wskazania do zabiegów prowadzonych laserem Mosaic:

 • atroficzne (zanikowe) blizny potrądzikowe, powypadkowe, pooperacyjne i oparzeniowe
 • zmiany wywołane fotostarzeniem skóry
 • zmarszczki, zwłaszcza wokół oczu i ust
 • melazma
 • przebarwienia wywołane lekami i działaniem słońca
 • rozstępy
 • wiotkość skóry
 • płytkie zmiany naczyniowe
Tryby działania lasera Mosaic

Jak działa laser frakcyjny Mosaic?

Zabiegi laserem Mosaic mogą być wykonywane na twarzy, dłoniach, dekolcie, brzuchu i na przedramionach, zarówno u kobiet, mężczyzn (blizny potrądzikowe!), jak i u dzieci (usuwanie blizn pooparzeniowych). Trwają od 10 do 30 min. Przedtem nie trzeba wykonywać testu, natomiast przy zabiegach na twarzy zalecane jest znieczulenie kremem EMLA ( ok.1 godz. przed) lub zastosowanie nawiewu zimnym powietrzem. Ich efektem jest regeneracja skóry i usunięcie blizn pourazowych, oparzeniowych i potrądzikowych oraz rozstępów. Spłycenie lub likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów i usuwanie efektów fotostarzenia (przebarwienia i zmarszczki). Pierwsze rezultaty widoczne są po 3-5 dniach od zabiegu. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją wykonaną laserem CO2 ze skanerem, jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i 100 razy krótszym czasie gojenia!

Należy jednak pamiętać i uprzedzić pacjentów, że w jednym zabiegu laser działa tylko na 10 -20 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna jej regeneracja i ostateczne efekty zastaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 3 – 5 zabiegów.

Ubocznym działaniem lasera MOSAIC jest zaczerwienienie i lekkie oparzenie skóry (jak po opalaniu na słońcu), którego nasilenie zależy od stopnia agresywności zabiegu (tzn. dawki zaaplikowanej energii). Zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk zanikają całkowicie po 1 – 3 dniach (w zależności od wybranej głębokości działania). Planując głęboki zabieg (duża energia impulsu > 10mJ i duża gęstość impulsów >500), znieczula się skórę kremem EMLA.

Jedynym elementem zużywalnym lasera MOSAIC jest nakładka na głowicę skanującą, bez wyznaczonego limitu czasu pracy i energii, której koszt wynosi netto 390 USD/szt. Wymienia się ją dopiero po fizycznym zużyciu (po ok. 90 – 120 zabiegach).

Czas zabiegu zależy od powierzchni, na którą się działa. Największe obejmują np. cały dekolt i szyję, trwają ok.45 min, dłonie – 1 godzinę, policzki - 20min. Do tego należy doliczyć czas na znieczulenie kremem EMLA – do 1 godz.

Praca laserem MOSAIC HP jest wyjątkowo proste. Przed zabiegiem lekarz mierzy powierzchnię skóry, która będzie naświetlana i wprowadza tę wielkość do komputera lasera. Następnie wybiera tryb pracy: statyczny (jak stemplowanie) lub dynamiczny (przesuwanie głowicy po skórze) i energię impulsów. Naciska pedał, dotyka głowicą do powierzchni skóry i ...rozpoczyna zabieg. W jego trakcie niezwykle istotna jest obserwacja zmieniającego się stanu skóry.

  Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tematyki medycyny estetycznej? Odwiedź ,,Strefę Wiedzy", gdzie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem! Sprawdź również pozostałe urządzenia, które posiadamy w swojej obszernej ofercie.  

Specyfikacja lasera frakcyjnego Mosaic

Typ lasera – światłowodowy laser Erb:szkło ze skanerem, dł. fali - 1.550nm. Klasa lasera – laser medyczny klasy IV, certyfikaty CE, FDA, rejestracja w polskim UR PLWMiPB. Energia impulsu, regulowana – od 4mJ do 120 mJ. Sposób pracy:

 • statyczny, bez przemieszczania głowicy, z precyzyjnie dozowaną gęstością punktów 50, 100, 200, 300, 500 na cm2
 • dynamiczny, „spray” impulsów laserowych, z przesuwaniem głowicy po skórze, gęstość MTZ w trybie dynamicznym – dowolna, zadana przez operatora i w sposób ciągły monitorowana przez aparat, który wyświetla informację o rosnącej gęstości MTZ w trakcie zabiegu.

Wymienne nakładki na głowicę skanera, bez limitu energii lub ilości impulsów, o wymiarach – 10x10, 5x10 i 6x6mm.Cena nakładki dowolnego kształtu – 390 USD + 23% VAT.

Wyposażenie: 2 pary okularów ochronnych, 1 okulary dla pacjenta, zestaw masek do obliczania powierzchni pola zabiegowego, olej immersyjny, 5 wymiennych końcówek o wymiarach: 2szt x 10/10, 1szt. x 5/10, 1szt. x 8/8 i 1 szt. x 6/6mm.
Startowy zestaw końcówek starcza na ok. 100 - 120 zabiegów!
Wymiary lasera – 48cm x 48cm x 81cm (wysokość), waga 48 kg.

Ulotka

  Ulotka lasera frakcyjnego Mosaic

LITERATURA

PRZED I PO

Zabieg na bliznę pooperacyjną (Tarczycy)_Courtesy of W. S. Kim, MD, South Korea

PRZED

Zabieg na bliznę pooperacyjną (Tarczycy)_Courtesy of W. S. Kim, MD, South Korea

PRZED

Zabieg na bliznę pooperacyjną (Tarczycy)_Courtesy of W. S. Kim, MD, South Korea

PRZED

Posted in .