RF INFINI

Cofnij skórze czas z technologią ujędrniania 3D

  • pewne, przewidywalne i oczekiwane efekty dzięki nowoczesnej technologii, potwierdzonej certyfikatem FDA
  • pełne bezpieczeństwo dla naskórka dzięki izolacji igieł
  • możliwość przeprowadzenia zabiegu przez cały rok bez powikłań po słonecznych
  • mozliwość przeprowadzenia zabiegu niezależnie od fototypu skóry pacjenta, opalenizna nie jest przeciwwskazaniem
  • złote igły izolowane silikonem zapobiegają uszkodzeniu termicznemu naskórka


OPIS PRODUKTU

Igłowe odmłodzenie skóry
Aparat LUTRONIC INFINI jest urządzeniem medycznym (CE) wykorzystującym pole radiowe (RF) do powierzchniowego lub objętościowego nagrzewania skóry. Aparat wyposażony  jest w dwie głowice zabiegowe. Jest to pierwsza na świecie platforma medyczna RF łącząca dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatna powierzchniową i agresywną podskórną  o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia.
Aparat ma dwie, niezależne głowice zabiegowe:
  • Microneedle Fractional RF (MFR) – z matrycą 49 mikroigieł sięgających 3,5 mm w głąb skóry
  • Superficial Fractional RF (SFR) -  nieinwazyjna do działania powierzchniowego.

 

Schemat działania głowicy MFR z matrycą igieł wstrzeliwaną na zadaną głębokość w skórę. Kiedy igły osiągają max głębokość emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji pola igły natychmiast się wycofują.

 

 

INFINI jest obecnie jedynym aparatem dającym przestrzenny efekt  ujędrnianie skóry dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejnych  warstwy skóry. Mimo dużej mocy – 50W w zabiegach nie występuje oparzenia naskórka. Bardzo cienkie 200 mikronowe igły pokryte są warstwą złota i warstwą silikonu. Ułatwia to gładkie wprowadzanie igieł pod skórę a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości,  poza 300 mikronami przy ostrzu. Tam wydziela się cała energia impulsu grzejąc silnie małe sfery tkanki wokół ostrzy igieł. Taka technologia wykonania igieł całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza ból.
W jednym zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Zabieg na twarzy z 3 przejściami trwa ok. 25min. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA. Po zabiegu występuje krótkotrwałe, punktowe krwawienie. Bezpośrednim efektem działania aparatu są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.
Końcówki z mikroigłami są jednorazowe i po zabiegu muszą być niszczone. Jedna końcówka kosztuje 50 USD + 8% VAT. Nie ma żadnych innych części zużywalny w aparacie. Końcówki głowicy SFR do nieinwazyjnego działania powierzchownego mogą być stosowane wielokrotne po dezynfekcji ich powierzchni czynnej.

RF INFINI - Zabieg

Film przedstawia zabieg urządzeniem INFINI RF z głowicą igłową MFR. Widoczna metoda pracy „stemplowa” daje duży komfort dla pacjenta jak również nie nadszarpuje skóry i jej nie kaleczy. Film ilustruje również proces wkłuwania igieł w skórę. Igły wchodzą w skórę falowo co powoduje łatwiejsze przebicie skóry (nie ma efektu odbicia). Lekarz przykłada głowicę miejsce przy miejscu tak aby dochodziło do stycznych, tym sposobem nie omijamy żadnej części zabiegowej.

 

SPECYFIKACJA

Liczba igieł
49, 16
Grubość igieł
200 mikrometrów
Pole matrycy igieł
1 x 1 cm
Penetracja igieł
od 0,5 do 3,5 mm, regulowana co 0,5 mm
Częstotliwość RF
500 kHz - 1 MHz
Moc pola RF
od 2,5 W do 50 W, 20 poziomów co 2,5 W
Czas impulsu RF
od 10 ms do 1 sek, co 10 ms
Głowice
Bipolarne
Wymiary
320 x 510 x 1010 mm
Chłodzenie
powietrzne
Certyfikat
CE
Zasilanie
230V/50Hz, 6A
Waga
28 kg

 

Ulotka

 

LITERATURA

PRZED I PO

Deep Wrinkles Courtesy of J Sakhiya

PRZED

Periorbital Wrinkles Courtesy of J Sakhiya

PRZED

Acne scar Courtesy of Swapnil Shah

PRZED

Hypertrophic Scar Courtesy of J Sakhiya

PRZED

Wrinkles Courtesy of M. T. Clementoni

PRZED

Photoaged skin Courtesy of B.L. Goo

PRZED

Jaw laxity Courtesy of M. T. Clementoni

PRZED

Neck laxity Courtesy of M. T. Clementoni

PRZED